MA0603YV224M100
Description
CAP CER 0.22UF 10V Y5V 0603
DataSheet
MA0603YV224M100 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)