MA0805CG331J100
Description
CAP CER 330PF 10V C0G/NP0 0805
DataSheet
MA0805CG331J100 PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)