C1206C392G1GACTU
Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 1206
DataSheet
C1206C392G1GACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)