CGA3E3X5R1A155K080AB
Description
CAP CER 1.5UF 10V X5R 0603
DataSheet
CGA3E3X5R1A155K080AB PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.5 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)