VJ1825A102KBBAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 1825
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ1825A102KBBAT4X PDF
Type Description
Series:VJ OMD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)