CC0805JRX7R8BB473
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805
DataSheet
CC0805JRX7R8BB473 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)