CGA3E2C0G1H331J080AA
Description
CAP CER 330PF 50V C0G 0603
DataSheet
CGA3E2C0G1H331J080AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)