0603YD100KAT2A
Description
CAP CER 10PF 16V X5R 0603
DataSheet
0603YD100KAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)