CKC33C183FEGAC7210
Description
KC-LINK 3640 18NF 1200VDC C0G
DataSheet
CKC33C183FEGAC7210 PDF
Type Description
Series:KC Link Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.018 µF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:3640 (9110 Metric)
Size / Dimension:0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)