C1206C331JDGAC7800
Description
CAP CER 330PF 1KV NP0 1206
DataSheet
C1206C331JDGAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G HV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.069" (1.75mm)