2220Y4K00331MXR
Description
CAP CER 330PF 4KV X7R 2220
DataSheet
2220Y4K00331MXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)