VJ0402A391FXQCW1BC
Description
CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 0402
DataSheet
VJ0402A391FXQCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:390 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)