C0805C333J5RAC7025
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805
DataSheet
C0805C333J5RAC7025 PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)