2211JA250121KCTSP
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 2211
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2211JA250121KCTSP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:120 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)