DE1E3KX472MA4BN01F
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 4700PF 250V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DE1E3KX472MA4BN01F PDF
Type Description
Series:KX
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:E
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)