FA28NP02A470JNU06
Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
DataSheet
FA28NP02A470JNU06 PDF
Type Description
Series:FA
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)