C356C823F2G5TA
Description
CAP CER RAD 82NF 200V C0G 1%
DataSheet
C356C823F2G5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.082 µF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.400" (10.16mm)