WKO102MCPSTAKR
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
DataSheet
WKO102MCPSTAKR PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)