C410C270KAG5TA7200
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 AXIAL
DataSheet
C410C270KAG5TA7200 PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:27 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)