C333C471KHR5TA7301
Description
CAP CER 470PF 3KV X7R RADIAL
DataSheet
C333C471KHR5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm X7R HV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):0.420" (10.67mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)