FG26C0G2J151JNT00
Description
CAP CER 150PF 630V C0G RADIAL
DataSheet
FG26C0G2J151JNT00 PDF
Type Description
Series:FG
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)