C911U471KVYDAAWL20
Description
CAP CER 470PF 400VAC Y5P RADIAL
DataSheet
C911U471KVYDAAWL20 PDF
Type Description
Series:C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)