CC0603JPNPO9BN130
Description
CAP CER NPO 0603
DataSheet
CC0603JPNPO9BN130 PDF
Part Status:Active
Capacitance:13 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)