RHS7J2D681J1A2H01B
Description
CAP CER 680PF 200V UNJ RADIAL
DataSheet
RHS7J2D681J1A2H01B PDF
Type Description
Series:RHS
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:UNJ
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)