FK24C0G1H822JN000
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G RADIAL
DataSheet
FK24C0G1H822JN000 PDF
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)