C4532CH3F151K160KA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 150PF 3KV CH 1812
DataSheet
C4532CH3F151K160KA PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)