FA28C0G2A3R3CNU00
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G RADIAL
DataSheet
FA28C0G2A3R3CNU00 PDF
Type Description
Series:FA
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3.3 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)