CHV2225N250334KXT
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 2225
DataSheet
CHV2225N250334KXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.250" W (5.70mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.118" (3.00mm)