VJ1210A470KBBAT4X
Description
CAP CER 47PF 100V NP0 1210
DataSheet
VJ1210A470KBBAT4X PDF
Type Description
Series:VJ OMD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)