D183Z39Y5VH63L2R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.018UF 100V Y5V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
D183Z39Y5VH63L2R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.018 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)