1206J0100822KXR
Description
CAP CER 8200PF 10V X7R 1206
DataSheet
1206J0100822KXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)