1210Y0630472MDR
Description
CAP CER 4700PF 63V X7R 1210
DataSheet
1210Y0630472MDR PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)