SA102A470JAK
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL
DataSheet
SA102A470JAK PDF
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)