RDE5C1H222J0P1H03B
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RDE5C1H222J0P1H03B PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)