RDE5C1H682J1M1H03A
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 RAD
DataSheet
RDE5C1H682J1M1H03A PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)