VJ1206V333ZXQCW1BC
Description
CAP CER 0.033UF 10V Y5V 1206
DataSheet
VJ1206V333ZXQCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)