1808J0500181KFT
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1808J0500181KFT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)