1812J1000392KAR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1812J1000392KAR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)