UMK325C7106KM-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 10UF 50V X7S 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
UMK325C7106KM-T PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)