D392K43Y5PL63J5R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 3900PF 500V Y5P RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
D392K43Y5PL63J5R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)