GRM31C7U2J472JW32L
Description
CAP CER 4700PF 630V U2J 1206
DataSheet
GRM31C7U2J472JW32L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)