C1206X332J1HACAUTO
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 1206 3.3NF 100V ULTRA ST
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C1206X332J1HACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X8R HT150C Flex
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)