VJ1206Y274KXXMP
Description
CAP CER 0.27UF 25V X7R 1206
DataSheet
VJ1206Y274KXXMP PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.27 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)