DE2B3KY151KN3AU02F
Description
CAP CER 150PF 300VAC RADIAL
DataSheet
DE2B3KY151KN3AU02F PDF
Type Description
Series:KY
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Last Time Buy
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:300VAC
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)