HV1812Y681JXVATHV
Description
CAP CER 680PF 4KV X7R 1812
DataSheet
HV1812Y681JXVATHV PDF
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)