RDER71H221K0S1H03A
Description
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL
DataSheet
RDER71H221K0S1H03A PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)