MA0805XR181K160
Description
CAP CER 180PF 16V X7R 0805
DataSheet
MA0805XR181K160 PDF
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)