12063C473JAZ2A
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1206
DataSheet
12063C473JAZ2A PDF
Type Description
Series:FLEXITERM®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)