SQCB5A222GAJWE
Description
CAP CER 2200PF 50V 1111
DataSheet
SQCB5A222GAJWE PDF
Type Description
Series:SQ
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:A
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)