2211JA250391JXRSP
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 390PF 250V X7R 2211
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
2211JA250391JXRSP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:390 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)